Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Péče o králíčka

 

                                               

   

   K zájmovému chovu králíčků jsem se dostala tak že jsem chtěla udělat dětem radost.Jenomže když k nám přicestoval náš první zakrslý beránek s teddy genem Mumínek byla jsem ztracena.Tahle malá,bílá,chlupatá kulička byla tak nádherná že u jednoho králíčka nezůstalo.Uchvátilo mě to jak jsou tito tvorečkové přítulní a vyžadují lidskou pozornost.Jsou čistotní a inteligentní,vzhledem připomínají plyšáčky jejich srst je velice jemná no prostě plyšová.ALE POZOR NEJSOU TO HRAČKY proto podle toho s nimi zacházejte.

NĚCO O PÉČI  KRÁLÍČKA

Dříve než si pořídíte králíčka budete pro něj potřebovat klec.Na trhu je velký výběr musí být min. 80 cm dlouhá ale čím větší tím lepší.Dále pak plastový záchůdek,napáječku,keramickou misku,jesličky taky domeček mají králíčci rádi.Na dno klece kobereček a do záchůdku podestýlku zdravotně nezávadnou přírodní já používám dřevěné peletky.Potom je velmi důležitý hřeben nejlepší je jednořadý kovový na psi.Pořizujete si dlouhosrstého králíčka a je potřeba jej několikrát do týdne vyčesat.Králíček je čistotné zvíře sám se čistí a tím konzumuje odumřelé chloupky při větším množství by mohl mít těžké zažívací potíže.Je mu potřeba stříhat taky drápky ale pokud se na to necítíte určitě pomůže veterinář.

KRMENÍ

Nejdůležitější složkou stravy je seno.Seno musí mít k dispozici váš mazlík každý den je pro něj velmi důležité pro správné trávení.Potom mu dávejte směs pro zakrslé králíky je spousta druhů na trhu.Rozhodně nekupujte normální granule pro králíky ty slouží k výkrmu a proto nejsou vhodné.Dále potřebuje králíček něco na obrušování zoubků ty mu stále dorůstají.Můžete použít mineráklní či solné kameny(zverimex),tvrdý chleba nebo větvičky jabloně.

Vlhké krmivodoporučuju podávat od půl roku králíčka a to po troškách může to být mrkvička,jablíčko,hrozen,listy pampelišek,jetelíček..........

Pozor na jedovaté rostliny!!!!!!!!!!!!!

VODU A SENO MUSÍ MÍT KRÁLÍČEK KAŽDÝ DEN K DISPOZICI

PREVENCE

Králíčka je potřeba očkovat proti moru a mixomatoze poprvé v 10 týdnu a pak každého půl roku.Důležitá je taky prevence kokcidiozy názory se velmi liší já přidávám do vody Acidomid k přeléčení se používá ESB3 nebo Robenidin.......Nejlepší je poradit se s veterinářem.Od nás budou králíčci proti kokcidioze vždy přeléčeni.

Spoustu užitečných rad najdete také na www.kralici.cz

Toto jsou pouze informace každý si o svého králíčka může pečovat jak chce podle sebe doufám že vám aspon trochu pomůžou.

                           

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek